discovery
29 بهمن 1401 - 16:59

سوناک: نباید به روسیه اجازه داد که در جنگ اوکراین پیروز شود

نخست‌وزیر انگلیس با بیان اینکه نباید به روسیه اجازه پیروزی در جنگ اوکراین داده شود، گفت زیرساخت امنیتی که قبل از جنگ اوکراین در اروپا وجود داشت، ناکارامد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس، بعدازظهر امروز (شنبه)، در کنفرانس امنیتی مونیخ به سخنرانی پرداخت.

بنابر گزارش شبکه «الجزیره»، نخست‌وزیر انگلیس گفت: «ما از اوکراین برای دفاع از خودش حمایت می‌کنیم. تسلیحاتی که ما ارسال می‌کنیم، روسیه را بازخواهد داشت.»

ریشی سوناک اضافه کرد: «نباید به روسیه اجازه دهیم که در جنگ اوکراین پیروز شود. ساختار امنیتی که قبل از جنگ اوکراین در اروپا بود، ناکارامد بود. سه برابر تسلیحاتی که پیشتر به اوکراین دادیم، خواهیم داد و از همه می‌خواهیم همانند ما عمل کنند.»

سوناک همچنین گفت: «اگر بتوانیم با تسلیحاتمان حمله روسیه را سد کنیم، پس پر ماندن انبارهای تسلیحاتی ما فایده‌ای ندارد. ما در حال حاضر خلبان‌های اوکراینی را برای پرواز با جنگنده‌ها با استانداردهای ناتو آموزش می‌دهیم تا سطح آن‌ها را در بلندمدت بالا ببریم.»

وی در ادامه بیان کرد: «ما باید روسیه را در جامعه بین‌الملل به انزوا بکشانیم. به کشورهایی که قادر هستند فورا جنگنده به اوکراین ارسال کنند، کمک خواهیم کرد.»

شبکه «اسکای نیوز» نیز به نقل از نخست‌زیر انگلیس نوشت: «ما باید حمایت نظامی خود از اوکراین را افزایش دهیم. عدالت در اوکراین باید از طریق دیوان بین‌المللی کیفری برقرار شود. روسیه نیز باید تمام هزینه‌های بازسازی اوکراین را بپردازد.»

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1043358