discovery
14 بهمن 1401 - 12:45

بارش ۲ متری برف در ارتفاعات استان کردستان

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان با اشاره به اینکه بارش برف در ارتفاعات استان به بیش از ۲ متر و در روستاها به نیم متر رسیده گفت: در پی این بارش، مشکلاتی برای تردد روستاییان ایجاد شده است.

رامبد نوذری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بانه به آخرین وضعیت راه‌های کردستان پرداخت و اظهار داشت: بارش‌های اخیر سبب اختلال در ترددهای بین‌ جاده‌ای به ویژه محورهای سقز-بانه، بانه-مریوان و سنندج-قروه شد.

وی با اشاره به اینکه در ساعات اولیه شب گذشته محور دهگلان-قروه-همدان و محور سقز-بانه با کولاک شدید همراه و حدود 2 ساعت این محورها بسته شد، گفت: خوشبختانه با تلاش همکارانم، برف‌روبی این محورها انجام و در حال حاضر تردد در تمام محورهای اصلی استان برقرار است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان با بیان اینکه راهداران به صورت شبانه‌روزی مشغول برف‌روبی در تمام محورها هستند، خاطرنشان کرد: در طول سه روز گذشته 13 هزار و 916 کیلومتر برف‌روبی و یخ‌زدایی در محورهای شریانی و غیرشریانی استان با استفاده از 272 دستگاه ماشین‌آلات انجام شده است.

وی افزود: در طول این روزهای برفی 11 هزار و 556 کیلومتر از محورهای شریانی استان برف‌روبی و چهاربار ریزش‌برداری بهمن با استفاده 185 دستگاه ماشین‌آلات و 306 نیروی انسانی انجام شده و یکهزار و 842 تن شن و نمک مصرف است.

نوذری از انجام برف‌روبی 2 هزار و 360 کیلومتر و مصرف 40 تن شن و نمک با استفاده از 87 دستگاه ماشین‌آلات و 114 نیروی انسانی درگیر در محورهای غیرشریانی استان خبر داد و بیان کرد: در این چند روز 2 هزار و 567خودروی گرفتار در برف و کولاک توسط راهداران رهاسازی شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان با اشاره به اینکه بارش برف در ارتفاعات استان به بیش از 2 متر و در روستاها به نیم متر رسیده و مشکلاتی را برای تردد روستاییان ایجاد کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر راه‌های ارتباطی تعدادی از روستاها بسته شده و راهداران مشغول برفروبی و بازگشایی این راه‌ها هستند‌ که به محض اعلام آخرین وضعیت از سوی شهرستان‌ها، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

انتهای پیام/481/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016652