discovery
13 بهمن 1401 - 17:20

افتتاح ۳۳ پروژه عمرانی حوزه سلامت کرمانشاه با حضور وزیر کار

۳۳ پروژه عمرانی حوزه سلامت کرمانشاه در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود که ۱۳ مورد آن امروز با حضور وزیر کار افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، در دهه فجر امسال تعداد 33 پروژه عمرانی در حوزه سلامت به متراژ حدود 7000 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد ریال در استان کرمانشاه به بهره‌برداری خواهد رسید.

احداث ساختمان هشت واحدی اقامتگاه پزشک متخصص، احداث پاویون رادیولوژی بیمارستان قدس پاوه، احداث خانه بهداشت روستای سرکران، احداث و بهسازی ساختمان پارک علم و فناوری، احداث و تجهیز بخش IPD مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع)، احداث خانه بهداشت در روستاهای دهنو، کارخانه و آران شهرستان کنگاور، احداث مرکز خدمات جامع سلامت روستای قره‌بلاغ شهرستان سرپل‌ذهاب از مهمترین این طرح‌ها است.

آیین بهره‌برداری از 13 پروژه بهداشت و درمان استان کرمانشاه با اعتبار 60 میلیارد تومان اعتبار با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار، رفاه اجتماعی و محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد.

مجموع طرح‌های آماده افتتاح حوزه بهداشت و درمان استان 33 پروژه با اعتبار 100 میلیارد تومان و به متراژ حدود 7000 متر مربع در شهرستان های کرمانشاه، پاوه، سرپل‌ذهاب و کنگاور است که 13 پروژه امروز افتتاح و 20 پروژه بعدی هم طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

احداث و تجهیز بخش IPD(توریسم سلامت) در مجتمع بیمارستانی امام رضا (علیه السلام) کرمانشاه، احداث و بازسازی ساختمان پارک علم و فناوری کرمانشاه، احداث ساختمان 8 واحدی اقامتگاه پزشک متخصصین پاوه و احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهری سرپل‌ذهاب از جمله پروژه‌های مهم افتتاح شده با حضور وزیر رفاه بودند.

سید صولت مرتضوی وزیر کار از بخش‌های مختلف درمانی و بستری بیمارستان امام رضا (علیه السلام) بازدید کرد و روند خدمات‌دهی به بیماران را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

رضا محمدی درباره پروژه ساختمان پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اظهار داشت: این پروژه با 6 میلیارد تومان اعتبار و 920 مترمربع متراژ برای استقرار واحد‌های فناور اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این پروژه شامل سه طبقه کارگاه‌ها و فضاهای اداری است عنوان کرد: این پروژه تنها برای فعالیت ‌و تولید محصولات دانش‌بنیان اختصاص یافته است.

اردشیر رستمی فرماندار پاوه درباره افتتاح پروژه‌های بهداشتی این شهرستان گفت: چهار پروژه با اعتبار 140 میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح می‌شود که پروژه هشت واحدی اسکان متخصصان با 880 متر متراژ و 10 میلیارد تومان اعتبار نخستین پروژه است.

وی با اشاره به احداث پاویون رادیولوژی با 1.5 میلیارد تومان اعتبار و 84 مترمربع متراژ گفت: افتتاح ساختمان ‌و دستگاه زباله‌سوز در شهرستان با هدف بی‌‌خطرسازی و امحای زباله‌های عفونی شهرستان با اعتبار 1.5 میلیارد تومان یکی دیگر از پروژه‌ها است.

رستمی افزود: افتتاح خانه بهداشت در یکی از روستاها نیز با یک میلیارد تومان اعتبار با ارائه خدمت به 4000 نفر جمعیت از دیگر طرح‌ها است.

صدرالله بابلی فرماندار سرپل‌ذهاب نیز درباره طرح‌های بهداشت ‌و درمان این شهرستان اظهار داشت: قبل از انقلاب هیچ مرکز درمانی در این شهرستان وجود نداشت اما اکنون مجموع 9 مرکز جامع سلامت شهری و روستایی، 54 مرکز بهداشت، دو مرکز فوریت‌های پزشکی این شهرستان 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و 61 نفر پزشک عمومی و متخصص ‌و دندانپزشک در این شهرستان حضور دارند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015348